Yurt içi

Marmaris Koylarında Yelkenli Yat İle Tatil Keyfi

Uzun kış mevsiminin bitmesi ve baharın gelmesi yani havaların ısınması, güneşin parlamaya başlaması ile birlikte herkes tatil planları yapmaya başlıyor. Türkiye’nin dünyaca tanınan bir tatil merkezi olması sebebiyle burada yaşayan bizler, tatil konusunda inanılmaz geniş alternatiflere sahibiz. Doğası, tarihi ve en önemlisi de denizi ile kusursuz birer tatil cenneti olan onlarca muhteşem destinasyon arasından seçim yapabiliyoruz. Seçenekler çok geniş olsa da özellikle yaz tatilleri konusunda ön plana çıkan iki bölgemiz var; Ege ve Akdeniz. Her ikisi de sadece ülkemizin değil dünyanın sayılı tatil beldelerine ev sahipliği yapıyor. Bu iki bölgemiz, her yıl dünyanın dört bir köşesinden on binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor ve tüm bu insanlar, hayatlarının en unutulmaz anlarını buralarda yaşıyor. Ancak Akdeniz ve Ege, aslında aynı zamanda yat turizminin de deyim yerindeyse başkenti konumundalar.

Ülkemizin Akdeniz ve Ege kıyıları uzun yıllardan beri, özellikle yurt dışından gelen deniz tutkunlarının en önemli rotaları arasında yer alıyor ve son yıllarda yat kiralamanın eskisine kıyasla çok daha uygun fiyatlı hale gelmesi sebebiyle artık yerli turistler de karada tatil yapmaktan çok daha keyifli, huzurlu ve dinlendirici olan deniz tatillerine yöneliyorlar.

Yelkenli Büyüsü

Yat kiralama denilince akla gelen ilk şeylerden biri denizin üzerinde bir kuğu edasıyla süzülen yelkenli tekneler. Doğa ile kusursuz uyum sağlayan, konforlu ve şık yelkenliler yat turizminin vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Yelkenliler herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış farklı dizaynlara ve özelliklere sahip. Kalabalık gruplarla tatile çıkmak için tercih edilebilecek 4 hatta daha fazla kamarası bulunan yelkenli teknelerin yanı sıra daha küçük boyutlu, 2-3 kişilik tatiller ve geziler için ideal olarak tanımlanabilecek yelkenliler de bulabilmek mümkün.

Yelkenli yat kiralama hizmeti ülkemizin Ege ve Akdeniz sahillerinin tümünde sunuluyor. Dolayısıyla tatil için istediğiniz destinasyonu seçebilir ve burada bir yelkenli kiralayarak muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Bu arada yelkenli kiraladığınızda tatil süresince gidebileceğiniz rotaya da kendiniz karar verebiliyorsunuz, farklı rota seçeneklerinden birini tercih edip her sabah güne muhteşem bir koyda başlayıp, tüm zamanınızı denizle ve doğa ile baş başa geçirmenin, gerçek huzuru hissetmenin tadını çıkartarak geçirebilirsiniz.

Ege ile Akdeniz’in Buluşma Noktası Marmaris

Türkiye’nin dünyaca ünlü tatil merkezlerinin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Muğla, Ege bölgesinde yer alsa da hem Ege’ye hem de Akdeniz’e kıyısı bulunması sebebiyle çok özel bir şehir durumundadır. Muğla’nın her iki denize de kıyısı olan, aynı zamanda sadece Muğla’nın değil ülkemizin en ünlü tatil merkezlerinden bir ilçesi olan Marmaris, her yıl on binlerce kişi tarafından tercih edilen gözde bir destinasyon. Denizin mavisinin, ormanların yeşili ile inanılmaz bir ahenkle buluştuğu Marmaris, tüm bu nedenlerle sevilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Marmaris de son yıllarda özellikle yat turizminin gözde rotalarından biri konumuna gelmiş durumda ki aslında bu pek de şaşırtıcı değil zira bu güzel ilçe, Ege ve Akdeniz’in birçok harika koyuna ev sahipliği yapıyor.

Marmaris en iyi 3 teknesi ile, tatilini denizde geçirmek isteyenleri adeta kendine çağırıyor. Her biri çok konforlu, şık ve güvenli olan bu muhteşem tekneleri kiralayarak ister mavi yolculuk yapabilir, ister her gece başka bir koyda konaklayarak, dalga sesleri ile uyumanın ve uyanmanın tadını çıkartabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, tatil tarihinize karar vermek ve bu harika teknelerden birini kiralayarak yola çıkmak.

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.