Genel

Hızlı ve Güvenli Araç Kiralama Tecrübesi

Geçen hafta acilen İstanbul’a gitmek zorunda kaldım. Cuma sabah 08:00’da Avcılar’da olmalıydım ve bu haberi Perşembe akşamı aldım. Aslında çözüm çok basit: hemen gidiş-dönüş uçak bileti almak. Ancak ben daha mantıklı olan araç kiralama seçeneğini değerlendirdim ve kendime güzel bir tatil fırsatı yarattım.

Tatilin İlk Günü Uyumak

Cuma gün öğle saatlerinde işim bitecek ve tüm hafta sonu bana kalacaktı. Pazartesi de 23 Nisan tatili olunca aynı gün geri dönmek pek de işime gelmedi. Güzel bir hafta sonu planı yapmaya karar verdim. Hazırlanmam ve yola çıkmam neredeyse saat 22.00’ı bulacaktı. Özel aracımla gitmek de bir ihtimaldi tabii. Bu seçenek, hafta yorgunluğunun üstüne gece boyu uykusuzluk ve tatilimin bir gününü uyuyarak geçirmek anlamına geliyordu. Yıllardır böyle durumlarda hiç tereddütsüz başvurduğum araba kiralama seçeneği ise yine en mantıklı yol olacaktı. Hem gece yolculuğunun riskini üzerime almayacaktım hem de uykusuz kalmayacaktım.

En Mantıklı Araç Kiralama Yolu

 Hemen internete girdim ve Atatürk Hava Limanı araç kiralama seçeneklerini listeledim. Bu sırada en önemli konu 3-4 saat sonrasında sorunsuz araç kiralama hizmeti veren bir şirkette kiralık araba olup olmadığıydı. Sonuçta İstanbul’a gidiyordum. Yaklaşık 150 bin yolcuya hizmet veren bir hava limanında bu kadar kısa sürede araç bulmak tam bir mucize olacaktı.

İstanbul gibi bir yerde araç bulmak çok da zor değil. Önemli olan; aracın havalimanında indikten hemen sonra bekletilmeden teslim edilmesi ve aynı şekilde hava limanında uçağa binmeden teslim alınması. Şehir içindeki araç sayısının çokluğu ve sıkışık trafik koşulları dikkate alındığında da tam kaskolu bir araç bulmak dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor.

Özel aracı ne olursa olsun insanlar araç kiralama işlemleri sırasında yeni ve konforlu arabaları kullanmak ister. Ben de internete, kafamda birkaç model bulmak ümidiyle girdim ve tam da istediğim gibi bir tecrübe yaşadım.

Tatilde Yorulmak 

Hepimiz tatile dinlenmek için çıkarız. Elimizde olan seçeneklerden de genellikle alışkanlıklarımızın yönlendirdiği tarafı benimseriz. Uzun yol yapmak hele ki gece yola çıkmak gerçekten çok riskli. Yolun verdiği yorgunluk, uykusuzluk ile birleştiği zaman tatiliniz bir gün eksiliyor. Dönüş yolu da aynı şekilde dinleneceğiniz zamandan çalıyor. Tatil süresi kısıtlı ve dönüşün arkasından işe başlamanız gerekiyorsa bu yorgunluk hafta boyunca kendisini hissettiriyor. Uçakla yolculuk yaparak tatilinizi geçireceğiniz yerde araç kiralama fikri nedense bana hep daha uygun geliyor.

Enterprise Güvencesi

Ben kiralık araba şirketleri arasından Enterprise’ı tercih ettim. Enterprise, yılların getirdiği tecrübe, kalite, fiyat ve güvenilirliği ile en sıkışık zamanında bile müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Siz de sorunsuz bir şekilde araba kiralamak için hemen Enterprise araba kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.