World Tourism Forum 2016- Seyyahça
Genel,  İstanbul

Dünya Turizm Forumu’ndan Bloggerlar Geçti!

World Tourism Forum 2016- Seyyahça
World Tourism Forum 2016- Seyyahça

4-6 Şubat tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turizm Forum sona erdi. Dünya Turizm Forumu, dünyanın dört bir yanından turizmcilerin, seyahat bloggerlarının ve devlet görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Gezimanya/Blogger Casting davetlisi olarak seyahat blogum olan Seyyahça aracılığıyla bu forumu kimi zaman yerinde, bazen de sosyal medyadan takip ettim. Öncelikle Gezimanya/Blogger Casting’ e bu nazik davetleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca başarılı bir işe imza attıkları için de kendilerini kutluyorum.
04 Şubat’ta Bomonti Popülist’te gerçekleşen “Blogger Night” gecesi, dünyanın birçok yerinden gelen Bloggerlar ile oldukça renkli ve keyifli geçti.

Blogger Night'ta Tüm Bloggerlar Toplandık :)
Blogger Night’ta Tüm Bloggerlar Toplandık 🙂

Forum süresince dünyanın dört bir yanından gelen uzman konuşmacılar, deneyimlerini ve görüşlerini aktardılar. Bu forumda, gelişen teknoloji ve sosyal medya sayesinde bloggerların da, hem kendi ülkelerinin tanıtımında hem de dünya turizmi açısından önemli bir misyonu ve etkisi olduğu bir kez daha görülmüş oldu. Bir nevi gönüllü turizm elçileri olan seyahat blog yazarlarının sayısı da her geçen gün artıyor.

World Tourism Forum 2016
World Tourism Forum 2016
Türk Hava Yolları Blogbook Kapak 2016
Türk Hava Yolları Blogbook Kapak 2016

Blogger Casting, Dünya Turizm Forumu için Türk Hava Yolları sponsorluğunda İstanbul üzerine yazı yazmak isteyen yerli ve yabancı bloggerların, yazıları arasından seçilecek yazıların BlogBook içerisinde yayınlanacağını duyurdu. Ben de doğduğum, yaşadığım ve sevdiğim bu şehri yazmak istedim ve yazdım.

THY Blogbook 2016 Seyyahça Yazı
THY Blogbook 2016 Seyyahça Yazı

Seyyahça’nın İstanbul’un Tarihi Simgeleri ve Efsaneleri üzerine yazdığım yazı da, seçilen ve yayınlanan yazılar arasındaydı. Bu kitap, Dünya Turizm Forumu’dan bana kalan güzel ve gurur verici bir hatıra oldu.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Dünya Turizm Forumu kapsamında, birçok stand da yerlerini aldı.

World Tourism Forum 2016 Okçuluk Standı
Dünya Turizm Forumu 2016 Okçuluk Standı

World Tourism Forum’da çalışan ve emeği geçen herkese bu organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkür ederim.

Turizm ve seyahat üzerine başka organizasyonlarda görüşmek üzere, herkese bol seyahatler dilerim. 🙂

Figen Karaaslan Seyyahça © Şubat 2016

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.