Genel

Gezgin Modası

Gezgin Modası
Gezgin Modası

İnsanlar, hobilerini ya da tutkularını hayatlarına daha çok işliyor. Kişilerin hobileri neyse, ona dair objelere yaşamlarında daha çok yer veriyorlar. Bu yazımda size gezgin kıyafet ve ev modasına dair önerilerde bulunacağım.

Gezginler, yaratıcı ve güzel tasarımların üretilmesi ile seyahat temalarını işleyen dekorasyonlara, kıyafetlere ve aksesuarlara günlük yaşamlarında daha fazla yer veriyor. Gezginin evi dekorasyonundan belli olur.

Yazmak dışında en büyük tutkum seyahat etmek ve yolculuk olduğu için bu yazıyı da, benim gibi yolculuk yapmayı seven ve gezgin modasını takip etmek isteyen seyyahlar için yazdım. Tüm gezginlere, satır aralarında iyi yolculuklar dilerim.

Gezginin Evi

Gezgin Evi

Dünya haritası ve küreden oluşan detaylarla döşenmiş bir oturma odası ya da salon; gezginin seyahat ettiği zamanlar dışında da evde, oturduğu yerden kaşif ruhunu besleyecektir.

Gezginin oturma odası

Alın arkanıza ülkeleri, yaslayın sırtınızı ülkelerden duvara ve keyfinize bakın! 😉

Gezginin yatak odası

Deniz yatağı

Tatil, deniz, ülkeler saati gibi detayları yatak odasında kullanan gezgin, uykuya dalmadan önce göreceği bu detaylar sayesinde rüyasında belki bir Avrupa ülkesini gezecek ya da denize ayaklarını soktuğu bir tatil beldesine gidecek. 🙂

Gezgin, yattığı yerden belli olur :)
Gezgin yattığı yerden belli olur. 🙂

Gezginin yatak odası

gezgin dekorasyon

Bu çekmecelere seyahat notlarınızı, haritalarınızı ve fotoğraflarınızı koyabilirsiniz. İsterseniz çekmecelere, yolculuk anılarınızı da doldurabilirsiniz. 😉

gezgin dekorasyonu

Evde ve dışarıda gezginin bavulu nasıl olur?

Kim demiş bavullar sadece seyahatte kullanılır diye? Bavul, gezginin ayrılmaz bir parçasıdır.

bavul dekorasyon

bavul kitaplık

Bu yaratıcı bavul kitaplığa, kitaplarınızı ve fotoğraf makinenizi yerleştirerek her an seyahate hazır olabilirsiniz. Ne de olsa bir gezgine, bir iki kitap ve bir fotoğraf makinesi yeter!

bavul sehpa

Bavulları ister sehpa, ister kitaplık, isterseniz farklı köşelerde kullanabilirsiniz.

gezgin dekorasyon

Oturma odasında, salonda veya banyoda her daim gezginin bavulu hazırdır. 😉

Bavul banyo dolabı
Bavul banyo dolabı

Bavul çalışma odası

Bavul tasarımlı çalışma odasında çalışan bir gezgin, işe ne kadar konsantre olabilir bilinmez ama böyle bir tasarım seçeneği de var, benden söylemesi! 🙂

köpek bavul yatak

Seyahatlerinizde eskittiğiniz bavullar, tatlı köpeğinize ya da kedinize yatak olabilir. Atın kedinizi ya da köpeğinizi bavula, vurun kendinizi yollara… 🙂

Gezginin yemek odası
Gezginin yemek odası

Bu da gezginin yemek odası… Bu yemek odası, yolculuk etmeniz için sizi daha çok iştahlandırabilir. 🙂

Gezgin bilgisayar çantası

Özellikle seyahat blogu yazan gezginler, gezi yazılarını kolayca yazmak ve gittiği yerden yayınlamak için yanlarına aldıkları lap toplarına, kılıf olarak bunu tercih edebilir. 😉

çay

Böyle olur gezginin beş çayı…

magnet dolap

Buzdolapları, sadece soğutmaya yaramaz bir gezgin için. Bir gezginin buzdolabı, gittiği ülkelerden hatıra olarak satın aldığı magnetler için en güzel yerdir, magnetlerin baş köşesidir.

Gezginin Kıyafetleri

Gezgin Modası

İş ya da turistik gezilerinizde, seyahate ve yolculuğa dair objeler kullanarak seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Gezginler için kol düğmeleri

İş seyahatlerinizde kullanabileceğiniz bu kol düğmeleriyle, hiçbir yerde kaybolmayacaksınız. 🙂

gezgin çantası

Bu çantayla, seyahatlerinizde de şık olabilirsiniz.

gezgin iş seyahati

İş adamları için güzel bir seyahat kombinasyonu olabilir.

gezgin saat

Gezgin için yola çıkma saati!

Gezginler için bileklik

Çapa şeklinde şık bir bileklik.

Kol düğmesiÇapa şeklinde güzel bir kol düğmesi…

Figen Karaaslan Seyyahça © Nisan 2014

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

8 Yorum

  • Figen Karaaslan

   Birebir aynısı nerede var bilemiyorum. Ancak İstanbul’da yaşıyorsanız Kadıköy Reks sokağından, o sokağa sapmadan düz Bahariye’ye doğru giderken solda renkli bir dükkan var. Orada benzerlerini gördüm.

 • bankacı

  merhaba,
  bavulların rafa dönüşmüş haline bayıldım ancak bu bavullardan nerede bulabiliyoruz. ya da raf halinde satılıyor mu? teşekkürler.

  • Figen Karaaslan

   Merhaba,
   internetten gördüm ve paylaştım ben de…
   Direkt nerede satılıyor bilemiyorum.
   İnternetten araştırırsanız, bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
   İyi günler.

 • Nebi KARAASLAN

  Merhaba çapa bileklik ve manşet çok şık ve göz alıcılar, fakat temin edebileceğim bir adres yada tlf istiyorum..
  yada ;
  0543 720 1453
  bu numaradan ulaşabilirseniz çok sevinirim. şimdiden ilginiz için teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.