Genel

Seyyahça TRT İzmir Radyosu’na Konuk Oldu

Seyyahça ile 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü TRT İzmir Stüdyosu Gece Seyri programının Murat Can Canbay’ın konuğuydum. Programda, Seyyahça sohbetler yaptık ve kitabım Yaşamı Kullanma Kılavuzu üzerine de konuştuk.

Seyyahça gezi blog sayfam ile dış dünyayı keşfederken, kendimi keşfetme ve tanıma yolculuğumdan bahsettik. Bu programda kelimeler aracılığıyla; hem yol hem yolculuk, hem farkındalık hem kişisel gelişim yolculuğu yaptık.

Daha önceden de TRT İstanbul Radyosu Gecenin İçinden programına konuk olmuştum. Bu, TRT Radyoları’na 2. kez konuk oluşum… Radyo programlarını çok severim. İnsana samimi ve doğal sohbet etme ve samimi sohbetleri dinleme imkanı verir.

Murat Can Canbay ile yaptığımız yaklaşık 1,5 saatlik olan bu program; çok keyifli, samimi ve doğal oldu. Bu programa konuk olmaktan, yaptığımız güzel sohbet sayesinde oldukça keyif aldım.

Benim konuk olduğum program kısmı yani Gece Seyri, 23.55’de başladığı için ve hafta içine denk geldiği için çoğu kimse uyanık kalıp da programı dinleyemedi. Ben de program kaydını alarak, dinleyemeyenler ve dinlemek isteyenler için buraya eklemek istedim. Bu güzel sohbetten mahrum kalmayın dedim. 🙂

Gece Seyri Programında Neler Konuştuk?

Programda hem Seyyahça’ya dair hem de kitabım, Yaşamı Kullanma Kılavuzu’na dair konuştuk.

Seyyahça

Figen Karaaslan kimdir? Gezmeye nasıl başladım? Figen Karaaslan nasıl bir gezgindir? Figen Karaaslan, Seyyahça nasıl gezer ve bir ülkeye gittiğinde ilk nereye gider? Yolda yaşadığım ilginç hikayeler nelerdir? Beni en çok etkileyen ülkeler nerelerdir? Modern Seyyahın Seyahatnamesi Seyyahça, bir ülkede en çok nelere para harcar? Figen Karaaslan için yol ve yolculuk nedir, ne ifade eder? Yolculuklarımda neler yerim? Gittiğim yerlerin özel yiyecekleri nelerdir? Seyyahça blog sayfamın içinde hangi bölümler var?

Yaşamı Kullanma Kılavuzu

Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli kitabımı yazmaya nasıl karar verdim? Kitabı yazma süreci nasıl oldu? Programda, kitabın içinden yolculukla ilgili sözcükler paylaştık ve kitabın içinden yola çıkarak, yaşama dair yolculuk ettik.

Gecenin İçinden radyo programının ses dosyasının tamamını ekledim. Arzu edenler en baştan itibaren programı; müzikleri ve diğer konuk sohbetiyle birlikte dinleyebilir. Dileyen de, benim konuk olduğum andan itibaren programı dinlemeye başlayabilir. Siz nasıl isterseniz…

Murat Bey ile programın 33. dakikasından ve 25. saniyesinden itibaren, Gece Seyri Bölümü ve gezgin sohbetimiz başlıyor. (33.25)

Programın ve sohbetimizin detaylarını linkte bulabilirsiniz.

Figen Karaaslan Seyyahça © Haziran 2017

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.