Genel

Gezginlerin Burçlarına Göre Sevgililer Günü Önerileri

Şubat ayına bir aydan daha az bir vakit kaldı. Şubat’ın 14’ü, erkekler için pek önemli olmasa da kadınlar için genelde önemlidir, benden söylemesi… 😉 Gezgin bir kadın için 14 Şubat’ın önemi daha çok, o günü bahane edip bir etkinlik düzenlemek ya da bir yerlere kaçmak için bir bahane olmasıdır. Bu yazımda, gezginlerin burçlarına göre Sevgililer Günü önerileri ve hediye tavsiyeleri vermek istedim.

Bazı erkeklerin ama o gün kapitalist sistemin dayatmaları ve bazı insanların kar etmesi için uydurulmuş ya da medya tarafından gözümüze gözümüze sokulmuş bir gün dediğini duyar gibiyim.:) Ben de diyorum ki, artık her şey bu yönde zaten, bunun nasılsa kaçarı yok. 😉

Nasıl spor ve futbol bile günümüzde bu şekildeyse ve bu sebeple beyler futbol sevdasından vazgeçemiyorsa, bırakalım kim ne yapmayı seviyorsa onu yapsın. Sorgulamayın. 🙂

Eğlenmek ve kafa dağıtmak şahane, aslında özel günler bahane deyip; gezginlerin burçlarına göre Sevgililer Günü önerilerine geçiyorum 😉

1- Koç Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Kalabalıkları ve arkadaşlarıyla birlikte bir şeyler yapmayı seven Koç burçları çift olarak ya da yakın çift arkadaşlarıyla maceralı bir Sevgililer Günü kutlaması yapabilir. Önce bir restoranda yemek yiyerek oradan dans etmeye gidebilirler. Ya da başka bir ülkede ya da şehirde gerçekleşecek olan bir festivale gidebilirler.

Venedik (İtalya) hem romantik bir yer olması açısından hem de Şubat ayındaki Venedik Karnavalı ile Koç burcu için iyi bir sevgililer günü destinasyonu olabilir.

Koç Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Koç burcuna hediye verirken hediye paketinizin janjanlı olmasına özellikle dikkat edin!

Maceraperest Koç Erkeğine: Spor kıyafetler, tarzına uygun kazaklar, tişörtler, dar kesim gömlekler, sportif bir kol saati, ayakkabı, parfüm, araba aksesuarları, maç bileti veya marka bir cüzdan hediye edebilirsiniz.

Enerji Küpü Koç Kadınına: Makyaj malzemeleri, parfüm, kırmızı, altın ya da turuncu renkli bir gece elbisesi, küpeler, gümüşi mücevherler ve renkli aksesuarlar hediye edebilirsiniz.

2- Boğa Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Genel olarak sakinliği ve lezzetli yemekleri seven Boğa burçları, evde ya da sakin bir yerde baş başa yenecek güzel bir yemek sonrasında masaj yaptırmayı tercih eder. Böylece gevşemeyi ve romantizmi bir arada yaşamış olurlar.

Sanatı, güzel yemekleri ve romantizmi bir arada bulabileceği Paris veya Viyana onlara uygun olacaktır. 

Boğa Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Bu burcun insanları, en çok değerli taşlardan hoşlanırlar.

Estetik Boğa Kadınına: Güzellik ürünleri, kıyafet, parfüm, tek taş yüzük veya yıllık masaj üyeliği, sevineceği hediye seçenekleridir.

Boğazına Düşkün Boğa Erkeğine Deri bir cüzdan, şık bir şarap seti, kol düğmesi veya şık bir restorana indirim kartı hediye edilebilir.

3- İkizler Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Sosyalleşmeyi ve eğlenmeyi seven İkizler burçları, Sevgililer Günü’nde güzel bir gece kulübünde dans edebilir. Bir partiye ya da davete katılabilir. Amsterdam (Hollanda), Budapeşte (Macaristan) ve Bükreş (Romanya) onların hareketli ruhuna hitap edebilir.

İkizler Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

İletişime ve iletişim araçlarına çok meraklıdırlar. Teknolojik eşyaları severler.

Sosyal İkizler Kadınına: Ona orijinal küpe ya da kolyeler, ilgi çekici bir tişört, bilimsel ya da biyografi tarzında bir kitap veya rengârenk bir çiçek buketi hediye edebilirsiniz.

Oldukça Zeki Olan İkizler Erkeğine: Tablet, laptop, zeka veya bilgisayar oyunları, ses kayıt cihazı, Play Station, cep telefonu, satranç takımı, maket arabalar, bisiklet, gömlek ve kum saati hediye edebilirsiniz.

4- Yengeç Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Evde mum ışığında, baş başa ve romantik bir yemek yemeyi tercih edecektir. Hatta bu yemeyi size kendi elleriyle yapmayı tercih edecektir. Yemek sırasında ilk tanıştığınız günden bugüne kadar olan süreci konuşmak onu hoşnut edecektir. Yemek sonrasında su kenarında romantik bir yürüyüş veya güzel bir romantik film izlemeyi tercih eder. Ljubljana (Slovenya), Floransa (İtalya) ve Brugge (Bürüksel) romantik sokakları ve nehirleriyle onların ruhuna hitap eder.

Yengeç Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Duygusal, yaratıcı ve romantik Yengeç burçlarını şık ev hediyeleriyle mutlu edebilirsiniz.

Şefkatli Yengeç Kadınına: Romantik bir şamdan ya da abajur,  mutfak gereçleri, dekorasyon malzemeleri, bir buket gül ve takı setleri hediye edilebilir.

Romantik Yengeç Erkeğine: Birlikte çekilmiş bir resminizin olduğu bir resim çerçevesi, albüm, tablolar, çanta, cüzdan, fotoğraf makinesi, DVD filmleri, maket gemi ve dekoratif ev eşyalarını tercih edebilirsiniz.

5- Aslan Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Gösterişi seven Aslan burçları için çok şık bir mekanda yemek yemek iyi olacaktır. Büyük şehirlerde ve büyük mekanlarda bulunmayı severler. Onlar için uygun yerler: Newyork (ABD) ve Moskova’dır. (Rusya)

Aslan Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Lükse ve gösterişe düşkün Aslan burçları, onurlandırılmaktan hoşlanırlar. Pırıltılı, parlak ve kaliteli hediyeler onları gayet memnun eder.

Gösterişli Aslan Kadınına: Tek taş pırlanta yüzük, parfüm, seyahat aksesuarları, kol saati, deri çanta ya da kristal aksesuarlar, Sevgililer Günü hediyeleri olarak verilebilir.

Lüksüne Düşkün Aslan Erkeğine: Kol saati, kaliteli viski, puro, sigara aksesuarları, deri satranç veya tavla takımı, şık kol düğmeleri ve nadir bulunan ev aksesuarları en uygun Sevgililer Günü hediyeleridir.

6- Başak Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Başak burçları sevdiği ile birlikte baş başa olmayı tercih edecektir. Evde ya da sakin bir yerde yemek sonrasında bir film izlemeyi tercih ederler.

Başak Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Sağlığına ve temizliğe düşkün Başak burçları, fonksiyonel hediyelerden hoşlanır.

Titiz Başak Kadınlarına: Hafif kokulu, şekerli, limon ve portakal esanslı parfümler alabilirsiniz. Antika eşyalar veya dekoratif bir heykel de hediye edilebilir.

Okumayı Seven Başak Erkeklerine: Kişisel gelişim kitapları, bornoz, havlu, tıraş makinesi, bilgisayar, masa lambaları ve tablolar hediye edilebilir.

7- Terazi Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Terazi burçları, bugünü dışarıda geçirmeyi tercih edecektir. Güzel bir restoranda ya da otelde yenen bir yemekten sonra konsere veya o güne özel olarak gerçekleştirilen bir etkinliğe gitmeyi tercih edebilir.

Terazi Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Teraziler şıklığa ve imaja önem verir. Bu yüzden ne alırsanız alın, hediyenin ambalajına özen gösterin.

Zarif Terazi Kadınına; Ona sürpriz hediyeler verebilirsiniz. Bu burcun kadınına şık bir masada, güzel bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Ayrıca saç şekillendirme setleri, şarap, parfüm ve spor bir gömlek de hediye edebilirsiniz.

Samimi Terazi Erkeğine: Şık bir kravat, kalem seti veya sevdiği bir sanatçının müzik CD’sini hediye edebilirsiniz.

8- Akrep Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Akrep burçları farklı bir yerde ve o güne özel bir şeyler yapmayı tercih edecektir. O günü kutlamak için seve seve başka bir ülkeye de gitmek isteyebilir. Romantik ve tarihi bir şehirde güzel bir yemek yiyerek, deniz ya da nehir kenarında sevdiğiyle el ele yürüyüş yapmayı tercih edebilir. Farklı bir atmosferde, sevdiği kişiyle farklı ve romantik bir gün geçirmek ister.

Tarihi ve romantik bir yer olan Verona, (İtalya) tam ona göredir.

(Akrep burcu olduğum için buraya direkt kendi gitmek istediğim yeri ve yapmak istediğim şeyi yazdım.) 🙂

Akrep Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Gizemli ve Çekici Akrep Kadınına: Hep gitmek istediği ülkeye ve şehre beraber gitmek için alınmış uçak bileti, güzel bir akşam yemeği, konser  tiyatro ya da sinema bileti, bir gece kulübünde bir eğlence düzenlenebilir. Aynı zamanda tarzına uygun seçilmiş olan trend giysiler, parfümler ona uygun olan diğer hediye seçenekleridir.

Etkileyici Akrep Erkeğine: Kamera, korku ve polisiye filmleri, şık bir cüzdan, ahşap sanatlar ve ev dekorasyonuyla ilgili aksesuarlar, Akrep erkeklerine verebileceğiniz diğer Sevgililer Günü hediye seçenekleridir.

 9- Yay Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Ruhu gezgin ve kaşif olan bu burcun insanları, bu özel günü farklı bir ülkede ya da şehirde kutlamayı tercih edecektir. Gittiği yerde sevdiğiyle birlikte, sokak sokak o ülkeyi ve şehri keşfetmek tam da Yay burçlarına göre bir Sevgililer Günü kutlama şeklidir. 🙂

Yay burçlarına uygun yerler: Floransa (İtalya), Anency (Fransa) ve Prag’dır. (Çek Cumhuriyeti)

Yay Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Gezmeyi, yeni insanlar ve kültürleri tanımayı seven Yay burçları, ona seyahati çağrıştıracak hediyelerden hoşlanır.

Gezgin Yay Kadınlarına: Uçak bileti, kültür turu, kaplıca veya tatil hediye ederseniz dünyanın en mutlu insanı olurlar. Hoş ve egzotik takılar, fotoğraf makinesi, şık bir valiz ve çanta hediye ederek de, onların gönlünü alabilirsiniz.

Sportif ve Kaşif Yay Erkeğine: Spor salonu üyeliği, spor ayakkabı, uçak bileti, seyahat çantası, felsefe, tarih, kişisel gelişim kitabı en uygun hediyeler olacaktır.

 10- Oğlak Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Sessiz, sakin ve tanıdık gözlerden uzak bir yerde 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamayı ister. Önce baş başa bir yemek yemeyi tercih eder. Ardından bir şeyler içerek sevgilisiyle sohbet etmeyi tercih edebilir. Bunun için ya en sevdiği restoranı ya da en sevdiği ülkede olmayı tercih eder. Oğlak burçları alışkanlıklarına oldukça bağlıdır. 

Oğlak Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

İşkolik, disiplinli, titiz, inatçı ve çalışkan Oğlak burçlarına, çalışma hayatına yönelik bir hediye seçebilirsiniz.

Hırslı Oğlak Kadınına: Markalı giysiler, canlı çiçekler, dekorasyon malzemeleri, evrak çantası, ajanda, veya kalem alabilirsiniz. Kolye ve takı setleri de, onlara uygun diğer hediyelerdendir.

İşkolik Oğlak Erkeğine: Özel kalem ve defter seti, kravat, kol düğmeleri, deri cüzdan, spor ve trekking malzemeleri, pahalı bir şişe şarap, İsveç çakısı veya güzel bir deri çanta hediye edebilirsiniz.

11- Kova Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Kova burçları, o gün için maceralı veya hareketli bir aktivitenin ya da etkinliğin içinde olmayı tercih ederler. Sıra dışı bir gün geçirme fikri onlara iyi gelecektir. Hareketli ülkeler ve canlı şehirler onlara iyi gelir. Önerilern yerler: Miami (ABD), Belarus, Kiev (Ukrayna) onlara uygundur.

Kova Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Kova burçlarına, onların karakteri gibi farklı ve sıra dışı hediyeler bulmalısınız.

Modern Kova Kadınına: Teknolojik aletler alabilirsiniz. MP3 çalar, teleskop, elektronik aletler, film DVD’leri, mutfak robotları onları mutlu edecektir.

Dahi Kova Erkeğine: Zekâ gerektiren oyunlar hediye edebilirsiniz. Fotoğrafçılık malzemeleri, tablolar, kitaplar, bilgisayar ve telefon aksesuarları tercih edilebilir.

 12- Balık Burcu Sevgililer Günü Önerisi

Balık burçları, sevdiğiyle birlikte ruhsal bir yolculuğa çıkmayı tercih edebilir. Sevdiğiyle birlikte gelişebilmek ve manevi olarak güçlenmek, onu çok mutlu edecektir. O gün için bir kişisel gelişim kursuna katılım organize edebilirsiniz. Kurs sonrasında baş başa mumlar eşliğinde yenecek romantik bir yemek ve ardından güzel bir ruhsal ya da romantik film, onun unutulmaz bir gün yaşamasına neden olacaktır.

Su grubu olan Balık burçları, su kenarında kendilerini oldukça iyi hissedecektir. Yunan Adaları, Mallorca (İspanya), Cinque Terre (İtalya.)

Balık Burcuna Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Romantik Balık burçlarının duygularına ve ruhuna hitap edecek, aynı zamanda onları heyecanlandıracak bir hediye seçmeniz gerekir.

Duygusal Balık Kadınına: Tütsü, müzik CD’si, elektronik eşyalar, biblolar, heykeller ve güzellik ürünleri hediye edilebilir. Kişisel bakım setleri ve ruhsal kitaplar da diğer uygun hediyelerdir.

İnce Ruhlu Balık Erkeklerine: Tablolar, en sevdikleri müzik gruplarının orijinal CD’leri hediye edilebilir. Kişisel bakım setleri ve ruhsal kitaplar da, Balık burcu erkeklerinin ilgisini çekecektir.

 Figen Karaaslan Seyyahça © Ocak 2017

 

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.