Yurt dışı

Tunus ve Kenya Turlarını İncelemeyi Unutmayın!

Kuzey Afrika’da yer alan bir ülke olan Tunus aynı zamanda Akdeniz’e kıyısı olan bir Arap İslam ülkesidir. Cezayir, Libya ve güneyinde Büyük Sahra Çölü bulunan ülkenin başkenti aynı ismi taşıyan Tunus şehridir.

Tunus Turları arasından kendiniz için en uygun olanı yakalamak isterseniz seçimlerinizi yapmanız için size Tunus hakkında birkaç detay verelim. Merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilir ve Tunus turları arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Resmi dili Arapça olan Tunus’ta Fransızca da konuşulmaktadır.  Asla kar yağmayan Tunus’ta tura katılacağınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli detay hava durumudur. Çünkü yağmuru ve çöl fırtınaları meşhurdur. Kuzeyde ılıman iklim, güneyde çöl iklimi yaşanan Tunus’a gitmek için en güzel zaman Mart ve Mayıs aylarıdır.

Tunus uçak bileti ya da Tunus otelleri gibi detayları incelemek isterseniz seçimlerinizi Tunus tur detaylarından yana yapmalısınız. Merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz. Tunus gece hayatı çok meşhurdur. Tunus’ta eğlenmek için en güzel zaman akşam saatleridir. Ritmik Arap müziğine kendinizi bıraktığınız zaman çok farklı eğlence seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz.

Tunus alışveriş için güzel bir seçim olabilir. Patikler, deri çantalar, Kılıç Ali Paşa simgeleri, şarap, zeytin, hurma ve harisa (acı sos) Tunus’ta alışveriş sırasında alabileceğiniz en güzel şeyler arasındadır. Kartaca Tarihi Harabeler, Tunus şehir merkezi, Tuzer Çölü ve Safakes Tarihi Tiyatro ve tabi ki Tunus Plajları da kesinlikle gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Tunus turları arasından kendiniz için en uygun rotayı belirlemeli ve size sunulan boş zamanlarda gezeceğiniz yerleri buna göre tercih etmelisiniz. Böylelikle tur sırasında boşa zaman kaybetmemiş olursunuz.

Kenya Turları ile en farklı tur fırsatları

Afrika kıtasının doğu kısmında yer alan Kenya, Etiyopya, Somali, Tanzanya, Uganda ve Güney Sudan ile komşudur. Başkenti Nairobi olan Kenya’nın bir kısmı Victoria Gölünde bir kısmı ise Hint Okyanusundadır. Kenya, 45 milyon nüfusu ile Afrika kıtasının en çok ziyaret edilen ülkesidir. Kenya para birimi Şilini’dir. Ülkenin en önemli şehirleri arasında Nairobi, Lamu ve Mombasa bulunmaktadır.

Kenya turları sırasında en önemli detay, alacağınız vizedir. E-vize uygulaması sağlayan ülkeden kolay ve sorunsuz vize alabilirsiniz. Kenya’ya gitmek için en güzel zamanları seçmelisiniz. Mart, Nisan, Mayıs ayları en yağışlı geçen aylardır, bunun için seçiminizi tropikal iklimde yağış olmayan zamanlara çevirmelisiniz. Bu aylar dışında kalan zamanları tercih etmelisiniz. 22 ile 27 derece arasında değişen hava sıcaklığı gece 10 derece kadar düşmektedir. Ancak en güzel zamanlar Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır. Sıcaklık bunaltmaz, geceler daha rahat geçer.

Nairobi, Mombasa, Nakuru, Malindi ve Kisumu şehirlerinin ardında safari yapabilir, Tsavo East Doğal parkı, Amboseli Doğal Parkı ve Lamu da keyifle gezebilirsiniz.

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.