Vize

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Trabzon’da Açıldı

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Markos Bolaris: – “Bu vize merkezinin açılması vesilesiyle bundan sonra daha çok iş birlik alanları çıkacağına inanıyorum” – “Bu vize merkezinin eğitim alanında, spor alanında, kültürel aktiviteler alanında birçok şeye ön ayak olacağını düşünüyorum”

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Markos Bolaris, “Bu vize merkezinin açılması vesilesiyle bundan sonra daha çok iş birlik alanları çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Bolaris, Yunanistan Kosmos Vize Başvuru Merkezi Trabzon Şubesi’nin açılışı öncesi düzenlediği basın toplantısında, Trabzon’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Bolaris, Trabzon’un önemi hakkında da bilgilendirmede bulunarak,

– “Amacımız vize işlemlerini kolaylaştırmaktır”

Vize Başvuru Merkezi’nin önemi hakkında değerlendirmede bulunan Bolaris, “İnanıyoruz ki bugün burada açmakta olduğumuz ofis köprünün bir ayağı. Burada bulunan halkla Avrupa’yı birleştiren köprünün bir ayağı olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Georgina Saoltanopulou da amaçlarının Trabzon halkının ve Karadeniz Bölgesi’ndeki halkın vize işlemlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade etti.

Trabzon halkına öncelik vermek istediklerini vurgulayan Saoltanopulou, “Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’ndeki halkın Yunanistan’a ziyaretlerini ve genel anlamda Avrupa seyahatlerini kolaylaştırmak için burada bulunuyoruz. Bölgenin ekonomik durumunu da göz önüne alarak aynı azmanda hem turistik hem de kültürel anlamdaki önemini de bilerek Trabzon halkına öncelik vermek istedik. En hızlı hizmeti alabilmeleri açasından hem işleri için veya turistik sebeplerle seyahatlerini kolaylaştırmak için burada bulunuyoruz. İki halkın bir araya getirilmesi ve yakınlaşması çerçevesinde yapılan bir eylemdir ve iş birliğinin artması üzerine kurulmuştur.” diye konuştu.

“Biliyoruz ki Trabzon çok çok eski yıllardan beri İpek Yolu’nda çok önemli bir yere, konuma sahip. Bugün de halihazırda bu önemli rolünü üstlenmektedir.” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a da teşekkür eden Bolaris, şöyle devam etti:

“Kendisinin izniyle Sümela Manastırı’nda ziyarette bulunduk ve orada yapılan profesyonel çalışmaları yakından görme fırsatı bulduk. Gerçekten şu anda Sümela Manastırı’nda yapılan çalışmalar arkeolojik anlamda çok büyük önem arz etmekte. Ayrıca Trabzon Valisine, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: Mynet

Kendim için modern bir Seyyah Kadın gezgin diyebilirim. Yaşamın, bir yol ve yolculuk olduğuna inanıyorum. Seyahat etmeyi, insanı içsel yolculuklara taşıdığını düşündüğüm için seviyorum. Bu sebeple de, fırsat buldukça, bir seyyah gibi geziyorum ve yolculuk yapıyorum. Yaşamın, paylaştıkça zenginleştiğine ve anlamlandığına inandığım için de; gördüklerimi ve yaşadıklarımı Seyyahça’da yazarak, paylaşıyorum. Yaşam yolunda yolculuk ederken; 2014 yılında, Yaşamı Kullanma Kılavuzu isimli bir kitap yazdım ve yayınlattım. Mersin Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunuyum. 10 yıldan fazla reklam-metin yazarlığı, editörlük ve içerik editörlüğü yaptığım profesyonel meslek hayatıma; editörlük, kurumsal iletişim ve dijital pazarlama ile devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.